Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Ochrona gór

Nie ma decyzji w sprawie kolei na Kasprowy Wierch

DODANE: 24-5-2006

Tatry kolejka zima 300.jpg

Tatry kolejka zima 300.jpg

Ministerstwo Ochrony Środowiska nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch. Polskie Koleje Linowe czekają na pozwolenie na budowę aby rozpocząć prace przy rozbudowie kolei.

Starostwo tatrzańskie, które ma wydać ten dokument od trzech tygodni czeka na decyzję Ministerstwa Ochrony Środowiska. Starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski jest zdziwiony faktem braku decyzji. Polskim Kolejom Linowym ucieka czas. Za kilka tygodni będzie za późno aby zaczynać w tym roku rozbudowę kolei na Kasprowy Wierch. Stara kolej, ze względu na swój wiek, może już nie być dopuszczona do pracy w kolejnym sezonie turystycznym. W związku z zaistniałą sytuacją, Polskie Koleje Linowe zdecydowały się na wznowienie kursów.

Przypominamy, że końcem kwietnia br. Komisja Europejska przyjęła skargę 11 organizacji ekologicznych w sprawie rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch. Organizacje ekologiczne i przyrodnicy nie chcą dopuścić do podjęcia decyzji bez oceny skutków funkcjonowania i wpływu kolei linowej na przyrodę Tatr.