Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Ochrona gór

Aktualności

 • Petycja organizacji ekologicznych w sprawie Tatr w Parlamencie Europejskim

  Dnia 8 maja br. Polskie Koleje Linowe otrzymały zezwolenie Ministra Środowiska na warunki realizacji modernizacji kolei linowej Kuźnice-Kasprowy Wierch na terenie TPN, w trybie art. 15 ust. 3 ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r.

  29-5-2006
 • Zakopane przegrało organizację mistrzostw świata

  Zakopane przegrało walkę o zorganizowanie w 2011 roku narciarskich mistrzostwa świata w konkurencjach klasycznych. Mistrzostwa zorganizuje Oslo – taką decyzję podjął 25 maja Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

  26-5-2006
 • Nie ma decyzji w sprawie kolei na Kasprowy Wierch

  Ministerstwo Ochrony Środowiska nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch. Polskie Koleje Linowe czekają na pozwolenie na budowę aby rozpocząć prace przy rozbudowie kolei.

  24-5-2006
 • Karkonosze zagrożone rozwojem infrastruktury turystycznej

  W Karkonoszach – jednym z najcenniejszych pod względem przyrodniczych rejonie Dolnego Śląska, prowadzone są działania na rzecz intensywnego rozwoju infrastruktury narciarskiej.

  24-5-2006
 • Słowacy zaniepokojeni Kasprowym Wierchem

  Sprawa rozbudowy kolei linowej na Kasprowy Wierch zainteresowała również Słowaków. Rząd Słowacji zwrócił się do polskiego Ministerstwa Środowiska z pytaniem o inwestycję, która spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego w tym rejonie Tatr.

  22-5-2006
« 1 2 »