Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Ochrona gór

Aktualności

 • Kłamstwa o Pilsku na antenie Polskiego Radia Katowice

  W nawiązaniu do audycji radiowej nadanej w dniu 24 listopada 2014 r. przez Radio Katowice, której tematem była sytuacja inwestycji narciarskich na górze Pilsko, informujemy, że zawarte w niej wypowiedzi mijają się z prawdą.

  28-11-2014
 • Decyzja środowiskowa dla jednego z najbogatszych Polaków wydana w atmosferze skandalu

  19 listopada 2014 r. Burmistrz Andrychowa wydał decyzję środowiskową dla samowoli budowlanej w ośrodku narciarskim Czarny Groń w Rzykach (gm. Andrychów, woj. małopolskie). Decyzję wydano w wielkim pośpiechu, ponieważ nie ma pewności czy obecny burmistrz wygra w II turze wyborów.

  25-11-2014
 • Rażąca przewlekłość nadzoru budowlanego ws. samowoli na Czarnym Groniu kolejny raz w sądzie

  24 listopada 2014 r. Pracownia złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na działania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wadowicach w związku z brakiem rozstrzygnięcia sprawy samowoli budowlanej w ośrodku narciarskim Czarny Groń.

  24-11-2014
 • Ośrodek narciarski na Pilsku przed sądem

  W Sądzie Rejonowym w Żywcu toczy się sprawa karna przeciwko współwłaścicielowi oraz prokurentowi firmy będącej właścicielem ośrodka narciarskiego na Pilsku. Leszkowi Ł. postawiono zarzuty nielegalnego wybudowania taśmociągu narciarskiego.

  20-11-2014
 • Kłopotów inwestora na Pilsku ciąg dalszy

  Świetliste plany CTE Sp. z o.o. z Istebnej są zagrożone. 5 listopada 2014 r. zapadł wyrok WSA w Gliwicach, potwierdzający prawo Pracowni do udziału w postępowaniu środowiskowym dla budowy wyciągu krzesełkowego w miejscu orczyków nr III i IV na Pilsku.

  12-11-2014